Archiv

     

V archivu se nachází 5 textů.

Jak správně vybrat ZÁKLADNÍ ŠKOLU 1

Zasláno před jedenácti roky   |   V kategorii:   

Nastalo podzimní období, kdy se nejčastěji otevírají dveře základních škol. Lákají nás, abychom se přišli podívat na jejich chloubu. Mnoho rodičů tuto nabídku využívá, a to je velice dobře.

Chcete aby Vaše dítě navštěvovalo tu nejlepší školu?

Chcete, aby Vaše dítě dostalo to nejlepší vzdělání?

Chcete, aby Vaše dítě bylo dostatečně připraveno na střední školu?

Chcete, aby Vaše dítě bylo ve škole spokojené?

Chcete, aby Vaše dítě škola bavila?

Chcete, aby Vaše dítě se cítilo ve škole bezpečně?

 

Proto, pojďme se podívat jak postupovat při výběru školy.

1.

Jako první je potřeba zmapovat okolí Vašeho bydliště. Vypište si všechny možné základní školy a jejich termíny Dnů otevřených dveří. Prohovořte možné návrhy s učiteli v MŠ.

2.

Naplánujte si návštěvy na jednotlivých základních školách.

3.

Prostudujte si webové stránky škol a připravte si případné otázky na pracovníky školy. Prostudujte výroční zprávu – zjistěte zkušenosti a praxi pedagogů, procento přijetí žáků z pátých, sedmých a devátých tříd na střední školy, prostudujte akce školy.

4.

Popřemýšlejte jakým směrem byste chtěli Vaše dítě vést. Například by Vás zajímal cizí jazyk, dramatická výchova, sportovní zaměření, matematické zaměření a další. Zvažte schopnosti, dovednosti a hlavně zájem Vašeho dítěte.

5.

Navštivte jednotlivé školy – všímejte si bezpečného okolí kolem školy a uvnitř školy, vybavení celé školy, učeben, tělocvičen, jídelny, šaten, toalet.

Jděte se podívat do hodin, nejlépe do hodin pedagogů, kteří budou učit budoucí prvňáčky. Určitě se setkejte s vedením školy, zkuste položit otázky a sledujte reakce a erudovanost ředitelů. Ptejte se na projekty, které škola vyhlašuje. Ptejte se proč právě jejich škola by měla být ta nejlepší. Ptejte se na spolupráci se zahraničními školami. Důležitá je výuka jazyků (dotace hodin v jednotlivých ročnících), českého jazyka a matematiky. Určitě sledujte aktivity, které nabízí škola mimo výuku (kroužky, výjezdy, zájezdy, nápravu SPU, doučování, rozvoj řeči). Cokoli Vás napadne, zkuste zjistit.

Zastavte pár dětí a zeptejte se na jejich názor na školu, jak se jim tam líbí. Zeptejte se i učitelů, jak se jim na škole líbí. Můžete oslovit i rodiče, kteří již ve škole dítě mají.

Vše si podrobně zapisujte.

V září jdu do školy

Zasláno před dvanácti roky   |   V kategorii: Předškolák   

dsc02683-nahled

 

 

 

Máte doma přeškoláka? Nelehký zápis do školy již máte úspěšně za sebou, a tak je potřeba dohonit malé resty, abychom ve škole byli úspěšní. Právě první kroky ve škole mohou ovlivnit vztah dítěte ke škole. Podpořte své děti v tak těžkém kroku – vstup na ZÁKLANÍ ŠKOLU.

Pokračování tohoto článku »»»

Může naše dítě do školy?

Zasláno před dvanácti roky   |   V kategorii: Předškolák   

Ministerstvo školství vydalo dokument DESATERO PRO RODIČE DĚTÍ PŘEDŠKOLNÍHO VĚKU, který by nám měl přiblížit – co všechno by mělo dítě před vstupem do základní školy umět a znát. Srovnejte schopnosti vašeho dítěte. Možná naleznete ještě některé rezervy.

Desatero předškoláka

Jak si vybrat správnou školku?

Zasláno před dvanácti roky   |   V kategorii:   

Proto, aby se vaše dítě dobře začlenilo do předškolního zařízení je velmi důležitý výběr mateřské školky.

p1040498-nahled V dnešní době je velký problém umístit dítě do školky a mnoho rodičů je rádo, že seženou alespoň nějakou školku. Ale i tak se může naskytnout příležitost výběru MŠ. Proto vám nabízím několik podpůrných informací, ze kterých můžete čerpat při výběru MŠ. Má doporučení platí pro MŠ tzv. státní, ale i soukromé.

Pokračování tohoto článku »»»

Vzorová písanka

Zasláno před dvanácti roky   |   V kategorii: Psaní   

Přátelé. Nedávno jsem vám slíbila ukázku výborné práce prvňáčka – jeho písanku.

Zde je:

pisanka1-0002-nahled Při prvním nahlédnutí do písanky (můžete kliknout na obrázek) jsem byla velmi nadšená její dokonalostí. Ale po pečlivém posouzení celého sešitu mi sice nadšení nepokleslo, ale našla jsem již pár chyb v úpravě i psaní. Tato písanka je sešit prvňáčka, který dochází do první třídy běžné ZŠ. Tento žák má normální vývoji, věkově je vhodně vřazen do školy. Narozen je v listopadu, tudíž jeho věk v době psaní ukázkové stránky je přibližně 6,11 let. Chlapec je zdravý, jeho vývoj přiměřený. Řekla bych, že je velice bystrý a vnímavý. Občas se mi jeho chování zdá aktivnější. Celkově je ve škole úspěšný žák. Pokusím se sledovat vývoj tohoto žáka a po nějakém čase upozorním na jeho vývoj psaní.

 

Pokračování tohoto článku »»»

DysHelp tým pro Vás!

Zobrazit podrobnosti našeho týmu.

Kontaktujte nás

Adresa: Dana Nováková,
5. května 1059/17,
Praha 4
Telefon: +420 777 171 709
IČO 887 82 051
Facebook Facebook.com/Dyshelp
E-mail: info@dyshelp.cz