V září jdu do školy

Zasláno před sedmi roky   |   V kategorii: Předškolák

dsc02683-nahled

 

 

 

Máte doma přeškoláka? Nelehký zápis do školy již máte úspěšně za sebou, a tak je potřeba dohonit malé resty, abychom ve škole byli úspěšní. Právě první kroky ve škole mohou ovlivnit vztah dítěte ke škole. Podpořte své děti v tak těžkém kroku – vstup na ZÁKLANÍ ŠKOLU.

Pokud budete chtít, budu zde uvádět náměty – jak pracovat s budoucím prvňáčkem. Sledujte stránky www.dyshelp.cz a náš FB.

UVOLNĚNÍ RUKY

Jedním z nejčastějších nácviků předškoláků jsou grafomotorická cvičení. Zvládnutí grafomotorických dovedností je nezbytné pro děti před nástupem do první třídy. Jemná motorika- koordinace očí a rukou, správně zvládnutý úchop psacích potřeb, příboru, navlékání korálků a další jsou úzce spjaty právě s grafomotorikou.

Takových cvičení, které procvičují a zdokonaluje grafomotorické dovednosti je kolem nás spousta. Ale než se pustíte do konkrétních úkolů je potřeba myslet na uvolnění celé ruky. Před každou prací s papírem a psacím náčiním je potřeba rozcvičit ruce a to nejen zápěstí a vlatní prstíky, ale i celou ruku. Proto začněte od ramen – přes lokty – zápěstí – dlaně a prstíky. Vhodné jsou různé básničky. 
 

Všechny moje prsty,

schovaly se v hrsti (uděláme pěsti),

spočítám je hned,

1,2,3,4,5 (z pěsti postupně ukazujeme prsty).

To samé opakujeme z druhou rukou.

Pokud není ruka dostatečně uvolněná je vhodné v uvolňování pokračovat na vertikální papír. V domácím prostředí můžete nalepit na dveře či skříňku arch balícího papíru a kroužit vhodnými pastelkami (pro předškoláka – trojhranné průměr 9mm). Ruka se lépe uvolní a vlastní cvičení bude účinější. 

 pastelky-na-blog-nahled

Dbejte na trojhranný program, průměr 9mm minimálně, klasická délka

 

Když se vám podaří na uvolnění celé ruky pracovat často – nástup do školy bude mnohem lehčí.

 

 

 


Komentáře

DysHelp tým pro Vás!

Zobrazit podrobnosti našeho týmu.

Kontaktujte nás

Adresa: Dana Nováková,
5. května 1059/17,
Praha 4
Telefon: +420 777 171 709
IČO 887 82 051
Facebook Facebook.com/Dyshelp
E-mail: info@dyshelp.cz